Я досліджую світ
Разом із жевжиками ми поглибимо знання про інформацію. Дізнаємося, чи завжди інформація буває достовірною.
Дізнайтеся, з якого джерела хлопчик отримав потрібну інформацію.
Прочитайте про види декоративного розпису. Уважно розгляньте світлини (див. роздруківку “Українські декоративні розписи”). Запам’ятайте основні ознаки кожного виду розпису.
Декоративний розпис почався з настінного малювання, розпису печі та меблів, посуду. З часом у різних місцевостях сформувалися свої види розпису, які збереглися донині.
Косівський розпис народився в українських Карпатах, у місті Косові Івано-Франківської області. Характерні кольори для цього виду розпису: білий, зелений та охра. Основні елементи косівського розпису — квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі.
Опішнянський розпис родом з Полтавської області. Опішнянська кераміка відома ще з XVII століття. Опішнянські візерунки вирізняються життєрадісністю і яскравістю. На виробах малюють ягоди, листя, кривульки, квіти, метелики, сердечка, гілки тощо.
Бубнівський розпис поширений у Вінницькій області, у місті Гайсин. З-поміж інших видів розпису його вирізняють дивовижні рослинні орнаменти й жовто-коричневі, білі, блакитні та сірі кольори.
Петриківський розпис народився в селі Петриківка Дніпропетровської області. Виник у ХVІІ столітті. Характерною рисою творчості петриківських народних митців було використання рослинно-квіткового орнаменту для декоративного оздоблення. Вибір традиційних кольорів Петриківського розпису доволі обмежений: червоний, синій, жовтий, коричневий, зелений; рожевий, жовтогарячий. Окрім того, ніколи не змішують одну фарбу з іншою.
Яку інформацію ви отримали з розповіді?
Українська мова
Робота з підручником с. 8
Вправа 1 письмово
Заміни сполучення слів за зразком. Підкресли прикметники
Вправа 2 Розглянь малюнок. Доповни речення прикметниками.
підручник с. 9 Редагуємо
Математика
Попрацюй усно
Робота з підручником с.8 - 9
Завдання 1, 2 (усно)
Завдання 3.4 Працюємо разом (письмово)
Код доступу 8808327 використайте цей код,
відкривши посилання join.naurok.ua
Попрацюй самостійно
підручник с. 9 , завдання 7, будиночок.
Коментарі
Дописати коментар